חברת אד-הוק מתמחה בליווי, תכנון וביצוע תוספות בניה. כחלק מהשירות, החברה מציעה בניית ממ"ד לבניינים ישנים או הוספת ממ"ד לבית פרטי על פי התקן הדרוש והנחיות פיקוד העורף. את הבנייה החברה מבצעת על ידי מיטב בעלי המקצוע בתחום, במטרה לספק ללקוחות החברה רמת גימור גבוהה.

החשיבות של בניית ממ"ד בישראל

בניית ממ"ד הפכה הכרחית במדינת ישראל, וזאת לאור המצב הביטחוני הרגיש המאלץ אותנו להכין את הקרקע טרם יגיע האסון הבא. בשל החשיבות של בניית ממ"ד והחיוניות שלו, כיום רשויות מקומיות מקלות על ביורוקרטיה בנושא, ולכן דיירים המתגוררים בבניינים ישנים יוכלו ליהנות מתוספת חדר למבנה שיכולה לעלות את ערך הנכס, לצד ביטחון ושקט נפשי. על פי התקנות, בנייה חדשה מחייבת קבלנים לבנות ממ"ד או ממ"ק כחלק מתכניות הבנייה וקבלת האישורים. אולם, בבניינים ישנים (לרוב אלה שנבנו טרם שנת 1992), לא קיים חדר ממ"ד, אלא מקלט או מרחב מוגן המספק הגנה לכמה בניינים (ולעתים גם זה לא). אם כך, ניתן להגיש את הבקשות הרלוונטיות ולקבל אישור לבניית ממ"ד.

השלבים בבניית ממ"ד

ביורוקרטיה – שלב הביורוקרטיה הוא אחד השלבים הראשונים בעת בניית חדרי ממ"ד, כאשר בשלב זה יש צורך בבדיקת הזכויות מול הרשויות לתוספת הבנייה בצמוד לנכס או על ידו. נציין כי רשויות מקומיות מקלות בתהליך ואף מעודדות בניית חדרי ממ"ד. השלב הבא הוא השגת היתר בנייה ואישור השכנים להתחלת ביצוע העבודה.

בדיקת הקרקע – במקביל להגשת הבקשה לקבלת ההיתרים, אשר לוקחת כמה חודשים, יש צורך לבחון את הקרקע על ידי קידוח ובדיקת השכבות הקיימות. בשלב זה יש צורך לערב מהנדס כדי שיקבע את הביסוס הנדרש לבניית הממ"ד. לאחר קבלת כל האישורים הדרושים ניתן להתחיל בתהליך הבנייה.

קצת על מבנה חדר הממ"ד

את חדר ממ"ד יש לתכנן בהתאם להנחיות פיקוד העורף, כאשר הוא מכיל קירות מבטון מזוין בלבד, הקיר החיצוני יהיה לפחות בעובי של 25 ס"מ והקיר פנימי בעובי של 20 ס"מ. כמו כן, על גג המבנה להיות בנוי באופן חד שיפועי בעובי 30 ס”מ ושטחו חייב להיות במינימום 9 מטר רבוע. מלבד זאת, יש צורך בהתקנת מערכת אוורור (פלאנג׳) בהתאם לתקנות.

מתעניינים בבניית חדרי ממ"ד? תנו למומחים של אד-הוק ללוות אתכם בתהליך. לייעוץ מקצועי פנו אלינו עוד היום 052-4800209
כדי להתרשם מאיכות העבודה שלנו היכנסו לכאן כדי לקרוא המלצות של לקוחות

לייעוץ חינם צרו קשר

במידה ויש לכם שאלות נוספות או שברצונכם לקבל את אחד משירותי החברה, אל תהססו לכתוב לנו. נציגנו יחזרו אליכם תוך 24 שעות!