חיזוק מבנים נועד כדי לשדרג את התשתית והקונסטרוקציה של הבניין ובכך לשפר את ביצועיו ואת יכולתו לעמוד תחת עומסים קיימים, או לחלופין להגדיל את הכוח שלו לשאת עומסים נוספים. הצורך בחיזוק המבנה עשוי לעלות מכמה וכמה סיבות, ביניהן: שחיקת אדמה, לחות, איכות חומרים או איכות עבודה, כמו גם הדרדרות של המבנה כתוצאה מהזדקנות או הזנחה. בנוסף, עבודת חיזוק המבנים נחוצה במיוחד במבנים שנבנו לפני שנת 1980 ולכן אינם עומדים בתקנים הנדרשים העוסקים בעמידות בפני רעידות אדמה.

מדוע חשוב לחזק מבנים?

בין אם מבנה מסוים אינו עומד בתקני הבטיחות הקיימים, בין אם יסודותיו נשחקו, מרכיביו התבלו או סתם הזדקנו ובין אם הביצוע היה לקוי בצורה כזו או אחרת, הוא יהפוך להיות מסוכן לדיירים ולסביבה. לכן חיזוק מבנה קיים זו פעולה חשובה שלא רק מחזירה עטרה ליושנה, אלא גם הופכת את המבנה להרבה יותר יציב ובטיחותי. ישנן שיטות וטכניקות שונות ומגוונות המשמשות לחיזוק מבנים ישנים, כאשר הבחירה צריכה להתבצע בהתאם לסוג הפרויקט והיקף העבודה. כאשר החברה המבצעת היא אד הוק, העבודה תתנהל בהתאם לכל תקני ואמצעי הבטיחות הנדרשים, על ידי צוות מיומן ובעל הכשרה בתחום. לכן אין ספק שהתוצאה תהיה כמה שיותר מוצלחת ומקצועית.

אילו עבודות ניתן לבצע במסגרת חיזוק מבנים ישנים?

עם הזמן ענף הבניה התפתח וכיום יש כמה וכמה שיטות מתקדמות ומודרניות לחיזוק מבנים לרעידות אדמה, לרבות מבנים שנבנו לפני שנת 1980 ולכן לא עומדים בתקנים העדכניים.

  • תוספות בניה – אחת הדרכים לחיזוק מבנים לרעידות אדמה היא על ידי הוספת ממ"דים לדירות בבניין. כאשר ממקמים את הממ"דים אחד מעל השני, ניתן לייצב את המבנה ולשפר את העמידות שלו. בנוסף, אפשר לשפר את העמידות של המבנה גם על ידי הרחבת הדירות או הוספת אגפים.
  • עיבוי עמודים – העמודים שמחזיקים את המבנה גם צריכים להיות עמידים ויציבים. כאשר מעבים את העמודים התומכים אפשר לעזור להם להתמודד טוב יותר עם שחיקה, בלאי ונזקים, להגדיל את היכולת שלהם לשאת את העומס כראוי, ובעיקר, להפוך אותם לעמידים יותר.
  • סיבי פחמן – עוד אפשרות של חיזוק מבנה קיים היא לשלב יריעות סיבי פחמן בקירות ובעמודים של המבנה. כיום יריעות אלו משמשות כדי לחזק מבנים בגדלים שונים, הן נחשבות לגמישות במיוחד ומאוד חזקות, אך יחד עם זאת הן קלות משקל ומאופיינות במקדם התפשטות תרמית נמוך.
  • שיטות נוספות לחיזוק המבנה – ניתן לחזק מבנים ישנים גם באמצעים נוספים כמו למשל הוספת מסגרות בטון או פלדה, איטום סדקים וחריצים, טיפול בברזלים חשופים שהעלו חלודה, התקנת קירות הקשחה בפירי מעליות וחדרי מדרגות, איטום גגות ומרתפים ועוד.

היתרונות שלנו

מקצועיות

כל הידוק/חיזוק אבן מתבצע בכמה שלבים, החל משלב הקידוח באבן ועד כיסוי הקידוח לאחר ההידוק. לאחר העבודה של אד הוק אין מגע יד אדם עם האבן לאורך שנים ארוכות

בטיחות ואיכות

חברת אד הוק מקפידה ואף מחמירה לעבוד בצורה הבטיחותית ביותר וגם האיכותית ביותר.

תקנים מחמירים

אד הוק עובדת על פי תקנים מחמירים של יועצי אבן ומהנדסי אבן ועובדים ע"פ מפרטים ברורים ותקניים

סיבות נוספות לחיזוק מבנה קיים

מגורים בבניין שהוקם לפני 1980 ואינו עומד בקנה אחד עם התקנים הנדרשים לרעידות אדמה נחשבים למסוכנים, והבטיחות של המבנה, על הדיירים בתוכו תהיה מוטלת בספק, במיוחד בגלל מיקומה של מדינת ישראל על השבר הסורי אפריקאי. פרויקטים לחיזוק מבנים לרעידות אדמה מאוד הכרחיים ונדרשים אם רוצים להמשיך לחיות בשקט ובשלווה.

למרות שחיזוק מבנים ישנים זו פעולה שדורשת השקעה רבה, אי אפשר להתעלם מהיתרונות הטמונים בה. מלבד סוגיית הבטיחות, שהיא כמובן הכי חשובה, חיזוק המבנה ושיפוצו יובילו לשדרוג המראה החיצוני שלו, השבחתם של הנכסים הכלולים בו ושיפור משמעותי באיכות החיים. לרוב פרויקטים של שיפוץ חיזוק מבנים ישנים מעניקים ערך מוסף וכוללים הוספת מעלית, תוספות בניה, עבודות פיתוח, כל אלו ועוד מעלים במידה רבה את ערך הנכס ומעניקים שקט נפשי לדיירים, שבסופו של דבר, רק מרוויחים מכך.

החשיבות של בחירה בחברה הנכונה

כדי לקבל את הפתרונות שעונים בדיוק על הצרכים שלכם בתחום חיזוק מבנים, אד הוק היא הכתובת. אנו מספקים מגוון רחב של פתרונות ושירותים בתחומי העבודה בגובה, ביניהם גם חיזוק מבנים. אנו עושים שימוש בציוד סנפלינג מתקדם הכולל מנופים, פיגומים תלויים ובמות הרמה, וכך מגיעים לכל פינה ופינה במבנה מבלי לפגוע בסביבה או באיכות חייהם של הדיירים. כדי לספק את המענה המקצועי והבטיחותי ביותר, חברתנו מקפידה לשמור על כל התקנים והאישורים ולהחזיק צוות עובדים מקצועי ובעל תעודות והסמכה.