חברת אד-הוק מתמחה בתכנון וביצוע תוספות בנייה לבניינים או מבנים קיימים ומלווה את לקוחותיה לאורך כל התהליך, החל מהוצאת היתרי הבנייה והרישיונות הדרושים, דרך תכנון מוקפד וכלה בביצוע העבודה על ידי מיטב בעלי המקצוע. לחברה רישיון קבלן רשום והסמכה לעבודות בגובה, והיא מבצעת את כל הביטוחים הדרושים לביצוע תוספות הבנייה.

כיום בעלי דירות רבים אינם מעוניינים לעבור דירה כדי להרחיב את ביתם או לשפר את איכות חייהם, ולכן הם בוחרים בתוספות בנייה כאלו ואחרות כמו למשל הוספת חדר בבתים צמודי קרקע, בניית מרפסת, תוספת ממ"ד, בניית יחידת דיור, או בניית מחסן בבתים פרטיים. אין ספק שתוספות אלה יוכלו לשפר את איכות חייהם, ובד בבד לעלות את שווי הנכס בעשרות אחוזים.

כיצד עובד תהליך תוספות הבנייה?

בשלב הראשוני, על בעלי הנכס לקבל היתר בנייה מהוועדה המקומית, כלומר לפנות לרשויות המקומיות כדי להתחיל בתהליך. בקשה זו צריכה להיות מוגשת על ידי אדריכל ולכלול אישור מהנדס אזרחי המגיש את התכניות. במקרים מסוימים יש לקבל את אישור השכנים לביצוע התוספות. לאחר קבלת היתר הבנייה, שיכול לקחת כמה חודשים, ניתן להתחיל את תכנון בניית התוספת וביצוע העבודה בשטח. בשלב זה, נכנס לתמונה קבלן בניין רשום בעל היתרים ומומחיות בתחום תוספות הבנייה, וכמובן בעלי מקצוע נוספים המתלווים לפרויקט כמו חשמלאים, אנשי אינסטלציה, אנשי אלומיניום לבניית החלונות, נגרים ואנשי מקצוע נוספים הדרושים לפרויקט.

היתרונות שלנו

מקצועיות

כל הידוק/חיזוק אבן מתבצע בכמה שלבים, החל משלב הקידוח באבן ועד כיסוי הקידוח לאחר ההידוק. לאחר העבודה של אד הוק אין מגע יד אדם עם האבן לאורך שנים ארוכות

בטיחות ואיכות

חברת אד הוק מקפידה ואף מחמירה לעבוד בצורה הבטיחותית ביותר וגם האיכותית ביותר ואנו מספקים אחריות מלאה על עבודות השיקום.

תקנים מחמירים

אד הוק עובדת על פי תקנים מחמירים של יועצי אבן ומהנדסי אבן ועובדים ע"פ מפרטים ברורים ותקניים. אנו מבצעים שימוש בחומרים איכותיים, כאשר חלקם אקולוגיים וידידותיים לסביבה.

תוספת בניה בבניין משותף

תוספת בנייה בבניין המשותף היא זכות שעומדת לרשותם של כלל הדיירים, וכדי לאפשר תוספות בנייה יש לבצע שינויים בתכנית המתאר, כמו גם בקווי הבניין. עם זאת מכיוון שכל תוספת שכזאת נעשית על חשבון הרכוש המשותף ששייך לכל בעלי הדירות, יכול מאוד להיות שיהיו התנגדויות, ולא פעם הנושא מגיע לפתחו של בית המשפט כדי שיכריע בנושא.

ישנם סוגים שונים של תוספות בנייה בבית המשותף, כמו למשל הוספת מרפסת, חדר נוסף, ממ"ד, בניית מעלית וכדומה. כמובן שאף דייר לא יכול פשוט להתחיל לבנות, כל תכנית שכזאת צריכה להיבחן על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, והיא עתידה לבחון את התכנית מהיבט התכנוני. מעבר לכך על המבנה לעמוד בקריטריונים של החוק.

מה הקריטריונים למתן אישור?

על פי החוק לא לכל מבנה יהיה ניתן להוסיף תוספת בנייה. היתרים יתקבלו במידה ולא נוצלו כל זכויות הבנייה בנכס, כאשר בעת עדכון תב"ע הוענקו זכויות בניה נוספות, כאשר רוצים להוסיף שטח שירות או במידה ורוצים להוסיף ממ"ד. כאשר מבצעים תוספת בניה עליה לעמוד בכל תקני הבניה בארץ ולכן יש להגיש תכניות ולקבל את האישורים המתאימים כדי לצאת לדרך.

כאשר מקבלים את כל האישורים הנדרשים, אפשר לממש את מלוא הפוטנציאל של הנכס, ליהנות מחלל מרווח, לקבל יותר ערך ולזכות למרחב גדול יותר מבלי לעבור דירה.

הוספת מרפסת בבניינים

אחת מתוספות הבנייה היותר פופולריות בשנים האחרונות זו מרפסת שמש, וכיום ניתן לראות מרפסות ביותר ויותר בניינים ברחבי הארץ. בעזרת מרפסת בעלי הבית יכולים לשדרג את איכות חייהם במידה משמעותית ולהעלות את ערך הנכס. מעבר לכך למרפסות שמש יש יתרונות מובהקים, מה גם שהתקנות וההגבלות על בניית מרפסות שונו, כך שהתהליך קל הרבה יותר.

בניית מרפסות יכולה להקפיץ את ערך הדירה, להכניס יותר אור הביתה, להציע שטח מגורים ופנאי נוסף ועוד. כאשר אתם עובדים עם חברה מקצועית, גם הפן הבירוקרטי הרבה יותר יעיל. יהיה לכם ליווי מלא לכל אורך הדרך והתוצאה תקלע בדיוק לצרכים שלכם.

עם חברת אד הוק אתם נהנים מהמון יתרונות אשר נלווים לשירות. אנו נלווה אתכם לכל אורך הדרך כולל טיפול בהוצאת היתרים ואישורים והגשתם לרשויות. בנוסף אנו מעמידים לרשותכם מגוון רחב של פתרונות כמו התקנת ויטרינה, תריס גלילה חשמלי, מעקות, תשתיות ועבודות גימור וטיוח ברמה הגבוהה ביותר.

הסכמת דיירים לתוספות בנייה

כל דייר אשר מעוניין לבצע כל פעולה שתשפיע על זכויותיהם של כלל הדיירים, כמו למשל תוספות בניה, נדרש בהסכמת הדיירים לאותה פעולה, כאשר אחוז ההסכמה הנדרש משתנה בהתאם לסוג הפעולה שרוצים לבצע. הדיירים בבניין המשותף בעלי חלק יחסי של הרכוש המשותף, ולא תמיד כולם מסכימים על אותם הדברים.

מכיוון שמדובר בבית משותף החוק מאפשר לכל דייר להגן על הזכויות שלו ולהתנגד לבנייה. כתוצאה מכך, כדי שניתן יהיה לבצע תוספות בנייה בבניין משותף, חוק המקרקעין קובע שיש להשיג הסכמה של 75% מכלל הדיירים, על מנת לקבל היתר בנייה לתוספות על חשבון הרכוש המשותף. במידה ואין רוב כזה, ניתן לקבל היתר, ולא פעם התנגדותם של הדיירים מתבטלת על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

לא רבים מודעים לכך אך על פי תקנות התכנון והבניה (בקשה להיתר תנאיו ואגרות) תש"ל – 1970, סעיף 2 א', ישנה דרך לקבל היתר למרות התנגדותם של השכנים. התהליך כולל את שליחת התכנית לעיון, והוועדה במקביל דנה בכל התנגדות והתנגדות לגופה ומקבלת החלטה בנושא. לעיתים ההחלטות מתקבלות על ידי המפקח לרישום מקרקעין ולעיתים הנושא אף יגיע לבית המשפט. לכן חשוב להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית שתלווה אתכם לאורך התהליך. ככל שהחברה מקצועית כך יהיה לה יותר ידע וניסיון בהתמודדות עם כאלו סוגיות. היא תוכל קצר תהליכים, להגיש עבורכם את כל האישורים ולהעניק לכם שקט נפשי לכל אורך התהליך.

אד הוק היא אחת החברות המובילות שישנן בתחום העבודה בגובה, ניסיון אשר מאפשר לנו להציע לכם את מיטב הפתרונות שקיימים בתחום. מעטפת השירותים שלנו כוללת גם תוספות בנייה, וכדי לעשות זאת אנו משתמשים בצוותים מקצועיים בעלי הכשרה, אנשי מקצוע מומחים והציוד המתקדם והחדיש ביותר. אם שאלתם את עצמכם למה כדאי לעבוד איתנו, לפניכם כל הסיבות שהופכות אותנו לבחירה הטובה ביותר.

למה כדאי לעבוד אתנו?

  • ניסיון רב בתחום – לחברתנו ניסיון רב בתכנון וביצוע תוספות בנייה, כמו גם עשרות לקוחות מרוצים הנהנים משיפור איכות חייהם.
  • צוות עובדים מקצועיים – לחברת ארסנל רחב של בעלי מקצוע הזמינים לביצוע הפרויקטים, כך שתוכלו לקבל את כל השירותים הדרושים תחת קורת גג אחת.
  • שירות אישי ואנושי – צוות החברה מלווה כל לקוח במסירות רבה, תוך שקיפות ושותפות בכל שלבי העבודה.
  • עמידה בלוחות זמנים – הצוות המקצועי של אד-הוק מתכנן בתחילת הדרך את הזמנים הדרושים לביצוע הפרויקט ומקפיד לעמוד בזמנים שנקבעו מראש.
  • מפקח צמוד – בכל פרויקט נמצא מפקח בנייה הנוכח בשטח, כאשר תפקידו לוודא שהעבודה נעשית על פי התכנון ועל פי תקנות הבטיחות הקיימות בחוק.

מעוניינים להוסיף חדר? להגדיל את שטח הבית? לשדרג עם מרפסת? הגעתם למקום הנכון! לייעוץ עם מומחים של אד-הוק התקשרו אלינו עוד היום 052-8134861!